logo Fotovoltaického Fóra a Energetické konference 2018   Fotovoltaické Fórum a
Energetická konference 2018

Hlavní strana Program Přihláška Fotogalerie Kontakt


     Partneři
   FOR ARCH
   Minulé ročníky


   


Fotovoltaické Fórum a Energetická konference 2018

18. září 2018
Konferenční centrum, sál č. 1, výstaviště Letňany, v rámci veletrhu FOR ARCH
Od 10,00 do 18,00 hodin

OBLASTI KONFERENCE A VÝSTAVY

  • SAMOVÝROBCI ELEKTŘINY POD OCHRANOU EVROPSKÉ KOMISE
  • FOTOVOLTAIKA V TZB SYSTÉMECH
  • ELEKTRICKÁ AKUMULACE PRO DŮM A PRŮMYSL
  • SOFTWAROVÉ PROJEKTOVÁNÍ FOTOVOLTAIKY
  • ENERGETICKÉ VYUŽITÍ TĚŽBY KRYPTOMĚN
  • SEZÓNNÍ AKUMULACE ENERGIE
  • FOTOVOLTAIKA V NÍZKOENERGETICKÝCH STAVBÁCH
  • PŘEHLED DOTAČNÍ LEGISLATIVY
  • CHYTRÁ DOMÁCNOST
  Tradičně na podzim se naskýtá výjimečná příležitost navštívit duální konferenci Fotovoltaické Fórum a Energetická konference 2018 a současně na tomtéž místě i veletrh For Arch 2018. Letošní 11. ročník Fotovoltaického Fóra a 8. ročník Energetické konference je potvrzením světového růstu fotovoltaických technologií, opětovně potvrzující vedoucí úlohu v decentralizované energetice a při uskladňování elektrické energie, větším současným a efektivním využitím zelené energie, která extenzivním průběhem rozvoje, a to i v České republice, ukazuje další nová regionální, národní i kontinentální maxima. Odborným garantem a organizátorem je Česká fotovoltaická asociace.

  Konference nabídne posluchačům celkem dvanáct odborných přednášek, koncipovaných i pro porozumění v široké veřejnosti. Ještě před oficiálním zahájením konference bude od 10,00 hodin fungovat počítačově-softwarové centrum a výstava fotovoltaických produktů. Po otevření konference vystoupí v prvním bloku řečníci s vývojem fotovoltaiky u nás i ve světě. Vysvětleny budou připravované změny z programu Nová zelená úsporám a přehledové čerpání dotačního programu SFŽP. S jakými dotacemi ve fotovoltaice můžeme v budoucnosti počítat, nás seznámí přednáška Energetického regulačního úřadu. A pokud budou schváleny závěry z pracovní skupiny POZE, dočkáme se i tolik toužebně očekávané legislativy pro výrobce elektřiny při posuzování oprav jednotlivých částí systému.

  Nejen pro projektanty je zaměřena softwarově-technická přednáška o zásadách projektování na špičkovém softwaru PV*SOL od německé společnosti Valentin Software GmbH. Ukázány budou možnosti práce a nastavení ve verzi 3D, druhy objektů, střech, importy 3D objektů, průběhy ročního stínění a optimalizace návrhu, importu nebo tvorby zátěžového spotřebního diagramu, včetně akumulace elektřiny a využití elektromobilu. V průběhu celého konferenčního dne budou pro zájemce připraveny počítače s instalovaným PV*SOL Prémium, abyste se mohli se softwarem nejen seznámit ale navrhnout samostatně jednodušší nebo složitější fotovoltaický systém v prostředí 3D.

  Za vysokého zájmu instalačních společností bude v druhém bloku slavnostně představena a pokřtěna tuzemská novinka – široce škálovatelný hybridní měnič AES s vestavěným akumulátorem, výrobce AERS. Nový měnič s inovativním návrhem a novými možnostmi použití uvidíte naživo! Zabrousíme i do oblasti ekologie a recyklace s přednáškou ASEKOL SOLAR. Zapojení IoT a fotovoltaiky v chytré domácnosti nám představí společnost ABB. Na chvíli i vstoupíme na finanční půdu, abychom se dozvěděli, jak lze těžit kryptoměny a jaké jsou energetické nároky na těžbu a možné využití ztrátové energie. Pilotní projekt nízkoenergetického domu FENIX představí výsledky měření, využití řídicích a akumulačních možností k získání energetické soběstačnosti a nezávislosti. Energetická konference v třetím bloku bude pokračovat přednáškou Asociace pro využití tepelných čerpadel s tématem nových technologií a jejich využitím. Pokračovat budeme s praktickými možnosti a produkty při přípravě tepla pro vytápění, ohřevu teplé vody, využití sezónních akumulací k vytápění nebo obecně dalších zařízení pro navýšení vlastní spotřeby, které přednesou zástupci energetických společností. V uplynulých letech navštívilo tyto konference více než 2390 expertů z oblasti elektrotechniky a energetiky, odborníci a vedoucí pracovníci z veřejného sektoru i průmyslu, manažeři z oblasti právních, energetických, technických a obchodních služeb, auditoři, revizní technici, soudní znalci, projektanti, zástupci z řad akademiků a studentů technických středních a vysokých škol.

  Česká fotovoltaická asociace je největší a současně nejstarší fotovoltaickou asociací v České republice. K hlavním činnostem patří výuka fotovoltaických profesionálů v evropském vzdělávacím programu Fotovoltaický expert. V průběhu osmi školících dnů si uchazeč osvojí základy síťové fotovoltaiky, aplikace a řešení ostrovních systémů, možnostmi a druhy akumulačních systémů a projekčních návrhů fotovoltaiky za využití software. V minulém roce vydala ČFA za trvající odborné spolupráce s německou asociací DGS nejrozsáhlejší knižní publikaci „Fotovoltaické systémy“. Již čtvrtým rokem provádí státní zkoušky profesní kvalifikace „Elektromontér fotovoltaických systémů“. Od letošního června je nově členem Svazu moderní energetiky. Více o činnosti a plánech ČFA se dozvíte na www.CEFAS.cz.

  Přijďte na výstavu i konferenci najednou! V případě objednání vstupu na konferenci od nás obdržíte 2 vstupenky na FOR ARCH a v případě přestávek nebo pro Vás nezajímavé přednášky máte možnost přejít do výstavních prostor a zpět se vrátit do moderních konferenčních prostor a dát si něco na zub. Na závěr konferenčního dne proběhne slosování věcných cen.  Přihlásit se můžete zde.
  Informace o konferenci se průběžně doplňují, změna vyhrazena.
   


Hlavní strana Program Přihláška Fotogalerie Kontakt  Fotovoltaické Fórum a Energetická konference 2018 • Organizátor: Česká fotovoltaická asociace, z.s. (www.cefas.cz)
  ve spolupráci s Czech Nature Energy a.s. (www.CNE.cz).