logo Fotovoltaického Fóra a Energetické konference   Fotovoltaické Fórum a
Energetická konference 2023

Hlavní strana Program Přihláška Pro přednášející Kontakt


     Partneři
 
   Minulé ročníky


   


Fotovoltaické Fórum a Energetická konference 2023

28. listopadu 2023
Duální konference
Od 10.00
Konferenční prostory Vědeckotechnického parku Plzeň, Teslova 1202/3, 301 00 Plzeň.

OBLASTI KONFERENCE

  • FOTOVOLTAIKA PRO REVIZNÍ TECHNIKY
  Revize fotovoltaických systémů. Legislativní úprava provádění revizí. Předpisy a normy. Správné postupy a prováděná měření při revizích. Příklady měření. Problematika s vystavením revize a souvisejících okolností. Chybné i správné příklady z praxe.

  • TECHNOLOGIE UKLÁDÁNÍ ENERGIE DO H2
  Úvodní teorie použití vodíku. Praktické příklad ukládání elektrické energie z FVS do vodíku a zpět. Instalace a zprovoznění za 3 dny!

  • DISPEČERSKÁ ŘÍZENÍ OZE
  Sestavení dispečerského řízení pro fotovoltaiky s výkonem nad 100 kW. Nic jednoduššího. Využitím standardních prvků se řízení zjednodušuje a zlevňuje.

  • LÉTÁNÍ S DRONEM
  Práce s dronem není v profesionální práci zábavou. Problematika povolení při letu. Druhy oprávnění a provozování dronů v praxi pro návrhy fotovoltaických systémů. Jak na to.

  • CERTIFIKACE FOTOVOLTAICKÝCH MODULŮ
  Kvalita modulů může souviset s jejich cenou a množstvím vyráběné produkce. Jak na tom jsou světoví výrobci? Kdo je odpovědný za kvalitu modulu? Jak se moduly měří? Co plyne z certifikovaného měření vůči konečnému spotřebiteli. Řešení produktové a výkonové záruky.

  • INSTALACE A ŘÍZENÍ MODERNÍCH NABÍJECÍCH STANIC
  Rozvoj nabíjecí infrastruktury ve světě a u nás. Vliv nízkovýkonových dobíjecích stanic na budoucnost energetiky. Řízení nabíjení. Jak lze jednoduše řídit výkony?

  • CERTIFIKACE REFERENČNÍCH STAVEB A FIREM
  Kvalita firem instalujících na českém trhu je někdy až zarážející. Základní nedostatky elektrické a požární bezpečnosti přivedly ČFA k certifikaci základních staveb (jejich schvalování) a na základě minimálně 2 staveb udělování certifikace nejvyšší kvality - firemní certifikace na 4 roky.
   


Hlavní strana Program Přihláška Pro přednášející Kontakt  Fotovoltaické Fórum a Energetická konference 2023 • Organizátor: Česká fotovoltaická asociace, z.s. (www.cefas.cz)
  ve spolupráci s Czech Nature Energy a.s. (www.CNE.cz).